Úvod

Letní předávky techniky v Havlíčkově Brodě

30. 8. 2023

Na středisku v Havlíčkově Brodě se rozhodně nezahálí a během léta tu naši prodejci předali řadu nových i použitých strojů. Jedním takovým zajímavým kouskem byla souprava Steyr Terrus 6300 CVT se sečením SIP Silvercut disc 340. Tento silný traktor vhodný na těžkou práci na poli, vybavený diskovým žacím strojem, si zde převzal soukromě hospodařící zemědělec z Vysočiny. 

Do Zemědělského družstva Velký Beranov byl dodán tažený postřikovač Amazone UX 5201. Tento stroj, s objemem nádrže 5600 l a postřikovacími rameny s pracovním záběrem 21-40 m, se vyznačuje mimořádně komfortní manipulací, poskytuje maximální účinnost kombinovanou s maximální efektivitou a zároveň splňuje nejvyšší nároky na moderní ochranu rostlin.

Zemědělská společnost Vilémov, a.s. zakoupila lis na hranolovité balíky CASE IH LB434 XL TWINE Pro. Lisy této řady LB jsou vysokokapacitní lisy na velké hranolovité balíky pro uživatele, kteří žádají vysoce výkonný lis pro tvorbu objemných balíků. Jejich podstatou je masivní a odolný rám, extra široký sběrač, propracovaná před-lisovací komora s robustní hlavní lisovací komorou a celá řada dalších konstrukčních prvků, které umožňují produkovat balíky o vysoké hustotě a hmotnosti. Lisy LB jsou snadno ovladatelné přes dotykový monitor AFS a samozřejmostí je i ovládání pomocí ISO BUS technologie. 

Další technika byla předána Zemědělské společnosti Vysočina, a.s. Byl jím přepravník dobytka Joskin Betimax RDS 6000 a traktorový návěs ZDT NS23.2. Joskin Betimax má jedinečnou naklápěcí konstrukci, která usnadňuje nakládku a vykládku zvířat a byl zkonstruován podle rad zkušených chovatelů dobytka a veterinárních lékařů. Celý návěs je plně pozinkovaný a nabízí tak skutečně nejvyšší možnou životnost. Přepravní kapacita je 8-10 ks zvířat. Traktorové sklápěcí návěsy AGRI TRANSPORT od českého výrobce ZDT Nové Veselí jsou vhodné pro univerzální nasazení v zemědělském provozu, a to na hnojiva, prášky, sklizeň obilí, kukuřice nebo řezanky, ale také pro vyvážení hnoje nebo převoz kompostů. Výhodou je robustní provedení a bohatá základní výbava, která zaručuje špičkové vlastnosti a bezpečný a pohodlný provoz.

Použité pásové rýpadlo CASE CX250D bylo zakoupené společností zabývající se nejen prodejem písku a recyklátu, ale především službami v autodopravě, zemědělství a stavebnictví. Ihned po pořízení společností ZERS z Kutné Hory, byl tento bazarový pásový bagr zapojen do těžké práce.

Fotogalerie